O Velikonocích si vyzdobte i ložnici!

Kraslice, beránka nebo čokoládového zajíčka mějte tradičně připravené v kuchyni, do ložnice vskutku nepatří. Přesto existuje hned několik lichotivých doplňků, které dodají ložnici ten správný velikonoční šmrnc a jako zázrakem pozvednou vaši náladu. Které to jsou?

Květiny

K Velikonocům neodmyslitelně patří jaro. Matička příroda se pomalu probouzí a vše živé okolo nás začíná krásně rozkvétat a zbarvovat se. Přivítejte první jarní dny i u sebe v ložnici!

K navození jarní atmosféry nesmí chybět barevné a veselé pokojové rostliny. Zapomeňte na variantu umělých květin. Nevoní a s jarní náladou nemají nic společného, naopak působí většinou omšele a smutně.

Obáváte se, že pod vašim dohledem nepřežije ani kaktus? Pořiďte si například jeden druh rostliny a zapamatujte si, jakou údržbu potřebuje. Určitě péči o jeden druh zvládnete. :-)

Náš tip:

Kytičkám budou o svátcích slušet jednoduché velikonoční postavičky v podobě dřevěných zápichů do květináčů.

9515-jedla-dekorace

Záclony a závěsy

Bílé záclony s motivem drobných kvítků nebo velikonočních symbolů jsou v ložnici velmi slušivým doplňkem. Místnost se lusknutím prstu zvelebí a navíc bude působit čistým dojmem.


Stejně okázalé jsou jednolité barevné závěsy nebo závěsy s jemným vzorem, například s tenkými proužky.
Jste s dosavadní záclonou či závěsem spokojeni? V tom případě nezbývá nic jiného, něž je v rámci jarního úklidu vyprat a nechat v okně znovu zazářit.

Povlečení

Postel je obvykle první místo, kde při příchodu do ložnice spočine náš zrak. Povlečení proto hraje zásadní roli a ovlivní celkový dojem nejen postele, ale také celé ložnice.

Nehýříte nadšením pro velikonoční motivy a přijde vám zbytečné utrácet za povlečení, které se bude vyjímat pouze jednou za rok? V takovém případě vybírejte motivy, které můžete použít kdykoliv jindy během roku. Oslovit vás může například motiv rozkvétající louky.

9514-povleceni